چرا MBA بخوانیم؟

MBA یک تمایز است، شما را برجسته‌تر از رقبا و همکاران می‌سازد و از میان غربال‌های ریزتر عبور می‌دهد، اما تنها نیمی از جاده‌ای است که می‌بایست به‌سوی موفقیت کاری بپیماید. شما باید یک برند فردی نیرومند و پایدار را به گروه هدف خود ارائه کنید. تحصیل در دوره ام بی ای شرط لازم برای ایجاد و توسعه یک برند فردی منحصربه‌فرد است. در کنار دروس عملی این رشته تأکید بسیار زیادی بر مهارت‌ها و نگرش فردی دارد. دلیل اصلی آن بهره‌برداری از فرصت‌ها، توسعه و گسترش حرفه شخصی و تغییر نگرش شغلی افراد می‌باشد.

MBA یعنی انسانی که دارای یک برند به‌یادماندنی است.

مدرک MBA یعنی چیزهای متفاوت برای افراد متفاوت برای بسیاری این مدرک یعنی موفقیت تحسین برانگیز. برای عده ای مجوزی است برای بالا رفتن از نردبان ترقی و برای عده­ای دیگر فرصتی است برای تغییر مسیر کار و حرفه.

یکی از مفروضات نانوشته‌ای که در دوره‌های MBA در نظر گرفته می‌شود این است که همه مدیر هستند یا می‌خواهند مدیر بشوند یا اساساً باید مدیر بشوند! بدیهی است کسی که حتی یک نفر زیر دست او کار می‌کند، ولو به فرض اینکه عنوان مدیر و مدیریت هم نداشته باشد، باید با مفاهیم مدیریت آشنا باشد. اما حتی کسی که مدیر نیست و نمیخواهد مدیر هم باشد، برای “افزایش کارایی خود» و «ایجاد ارزش بیشتر» و «مدیریت بهتر مدیر خود» و «ارتباط اثربخش‌تر با همکاران» نیازمند آشنایی با دانش مدیریت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *